Murat Çebi MAKALELERİ

Trabzonspor taraftarı işini gücünü bırakmış Ahmet Nur Çebi ile uğraşıyor

Trabzonspor taraftarı işini gücünü bırakmış Ahmet Nur Çebi ile uğraşıyor

Trabzonspor taraftarı işini gücünü bırakmış Ahmet Nur Çebi ile uğraşıyor.

Trabzonspor taraftarı Ahmet Nur Çebi’yi eleşdirmeyı bıraksın takımı bu hale düşürenleri eleştirsin.Şampıyon olacak takım ne hale düşürüldü.Lütfen heyecen varmı sizde ,bende yok.

Bir TİYATRO oynanıyor sınırlerımızı germeye gerek varmı?bence yok,sice varmı?

Ahmet Nur Çebi Trabzonspor’a başkan olmak istese idi kımse yapmazdı,

Bır Trabzon’lu olarak ve ÇEBİ olarak ve Trabzonspor’lu olarak Ahmet Nur Çebi’ye Beşiktaş’da başarılar diliyorum.

Şenol Güneş Beşiktaş’ı çalıştıdıgı zaman yarı Beşiktaş’lı oldum.

Beşiktaşı şampıyon etdiğinde şampiyonluk yaşamış oldum.

İnşallah ölmeden Trabzonspor’u Şampıyon görebilirim.

Bir TİYATRO oynanıyor ve senarıst bize reve görürmü acaba şampıyonluğu?

TFF 2.LİĞDE NELER OLUYOR

TFF 2.LİĞDE NELER OLUYOR

TFF 2.liğde öncelikle Doğu Karacdeniz bölgesindeki talımların durumuna bakalım.Beyaz gurupdan başlıyalım gurupda Samsunspor gurupda 61 puanla en yakın takıpcisi Manisa FK ile 7 puan farkı var.Henüz erken ama aksilik olmaz ise bir üst liğde görücez.

Samsunspor işini sıkı tutuyor her maça şampiyonluk provasıyla çıkıyor bende Samsunspor’a şimdiden bir üst liğ hayırlı olsun diyorum.

Trabzon Temsilcisi Hekimoğlu Trabzon FK ise liğe yeni çıktı ama liğdeki performansı ile bir üst liğe aday olduğunu söyleyebiliriz.Liğdeki ilk sezonunda adından söz ettirmesi gayet güzel.Burada şunuda göz ardı etmemek lazım gelir Celil Hekimoğlu’nun takımı bir üst liğde görmek istemesini.

Hekimoğlu Trabzon FK maçlarını Vakfıkebir ilçe Sradında oynamasının bir etkisi olabılır mi?Bence çok etkisi yok takımı gayet başarılı buluyorum.Liğe yeni çıkan takım Palay Off’a adını şimdiden yazdırdığını söyleyebiliriz.

Gümüşhanespor ise sezona iyi başlamadı ve kötü gidişe bir türlü dur diyemiyor.Son maçını sahasında 1-0 kazandı ama liğde 21 puanla 17.sırada yeralıyor.Şunu söyleyeyim Gümüşhanespor’u bu liğde görmeyi enaz Gümüşhanespor’lu kadar istiyorum.Sezon başından beri Yönetim,teknık Dırektör ve Futbolcuların ayrı ayrı havalarda olması takımı bu hale düşürdü.Henüz liğ bitmedi geç kalınan bir şey yok şehir tek yürek olursa takımı liğde tutabilir.Hey kafadan bir ses çıkarsa bu iş olmaz.Yönetim,Teknik Direktör ve Futbolcular inansın Gümüşhanespor taraftarı zaten takımlarının yanındadır.Gümüşhanespor şehir ile bir bütün olursa takım liğde kalır.

Bayburt İl Özel İdare Spor kırmızı gurupda mücadele ediyor.Ligde ilk sezonunda 32 puanla 12.sırada yeralıyor.Büyük aksilik olmaz ise Liğin kalıcı takımıdır diyebiliriz.Bence liğde ilk sezonunda düşme potasında olmaması gayet güzel,yani başarıdır.Burdan şu çıkmasın 12.sırayı Bayburt İÖİ layık gördüğüm.

Bölge takımlarımızdan Samsunspor bir üstlige çıkması büyük bir aksilik olmaz ise kesin diye biliriz.

Hekimoğlu Trabzon FK ise Play Off’da bir üstliğe çıkmak için elinden geleni yapıcana ınancım tamdır.

Gümüşhanespor ise liğde kalırsa büyük başarıdır.

Bayburt İl Özel İdare Spor ise seneye aynı liğde büyük ihtimalle görürüz gibi.

Medyamız Ne Kadar Özgür

Medyamız Ne Kadar Özgür

Bir gazeteci olarak korkudan korkuyorum.Bir gazeteci gördüğünü gördüğü gibi yazandır,5N1K’ya göre.Gel görki yazabılıyormuyum gördüğümü maalesef yazamıyorum.Gerci spor haberlerini yapıyorum özgürce Doğu Karadeniz’deki Profesyonel takımlarını takıp ediyorum.Spor haberlerini özgürce yapabılıyorum siyasete dokunmadan.Gerci bunada şükürler olsun.

Gazeteci korkudan yazamıyorsa bıraz düşünmek lazım gelir.Bu yerelden genel medyaya doğru giden sürüvendir.Tarafsız gözel gördüğünü yazmakdır.Buna örnek verecek olursak İstanbul’da ulaşıma yapılan %35 zammın neden yapıldığını sormak bir gazetecının sorması gereken bır soru,ama diğer taraftan bu tür soruları iktıdar Belediye başkanlarınada sormakdan korkmamak lazım ki başıma ne gelir diye.Korkmadan da olmuyor,içeri girmeyen bilmez içerinin ne olduğunu.Zor yer cezaevi.

İnsanlar kendilerini yakıyor,intıhar vakaları almış başını gidiyor.Sokaklarda Esrar ve Kımyasal maddeler satılıyor,ama kimsede ses yok.Kim nasıl satıyor sormak zor veya neden kendini asdı,neden kendini yaktı soran yok.Nezamana kadar kendi başınıza geldiği ana kadar.Ama ozamanda iş işden geçiyor.

Benim gibi yazayımda kimseye dokunmasın dersek böyle olur.Sayfamda haber gözüksün işi unutmayım dersek bu hale gelırız.Bir gazeteci tarafsız bir şekilde gördüğünü yazmalıdır.

Yolu olmayanın,suyu olmayanın,aç olanın sesını kim duyuracak….Ben veya siz yazmazsanız….

Gümüşhanespor’da Neler Oluyor

Gümüşhanespor’da Neler Oluyor

Gümüşhanespor yönetimi sezon başından beri bir araya gelip nerde hata yapıldığını bulamıyor mu?Sorumuza kendimiz cevap verelim bulamıyorki gidişat iyi değil.

Neler oluyor bir gün hoca konuşuyor bir gün takım kaptanı sonrakı gün Asbaşkan veya bir yönetici konuşuyor ve bunu sosyal medya aracılığı ile duyuruyor.Bir sorun varsa kendi aranızda cözemiyormusunuz.Yoksam her birey kendi çıkarları ıçın mi mücadele veriyor.

Henüz sezon bitmeden mevcut yönetim ve Gümüşhane’nin yerel yönetimleri ile biraraya gelerek sorun nerde ise bulup çözüm bulmanız gerekiyor.Kişisel sorunlarınızı bir kenara bırakıp bir an önce takımı olduğu yerden üst sıralara çıkarmak için çözüm bulun.

Takım bir alt liğe düşdüğünde bırakıp gider yöneticiler şehirde kalır Belediye Başkanı ve takımı düşmüş olduğu liğe çıkarmak için şimdi geösterecegi mücadeleden daha çok mücadele vermesi gerekir.

Geç olmadan Gümüşhanespor için biraraya gelin, yani vaktı geçmeden olaya müdahale edin.Sonra eyvah demenın bir anlamı yok.

 

Trabzonspor Şampıyonluk Yarışında Önemli Virajda

Trabzonspor Şampıyonluk Yarışında Önemli Virajda

Trabzonspor, evinde ağırlayacağı Fenerbahçe’yi mağlup etmesi halinde şampiyonluk yolunda avantaj sağlayacak.

Trabzonspor - Fenerbahçe karşılaşmasında  Trabzonspor  ev sahibi olmanın avantajı ve istatistiklerde galibiyete yakın gözüksede derbi maçlarında istatistikler tutmaya bilir.

Trabzonspor tribünleri, oyuncuları  germeden 90 dakika destek olursa ancak Trabzonspor  bunu bir avantaja çevirebilir..

Trabzonspor gibi büyük bir takımda, teknik direktörlük koltuğuna oturan 40 yaşındaki Hüseyin Çimşir’i oturmak kolay değildir.Bu cesareti ortaya koyan Hüseyin Çimşir'e destek olmalıyız.Bu desteği 90 dakika boyunca göstermeliyiz.Bu karşılaşmanın olumlu veya olumsuz etkileyecek en önemli bir unsur. Hüseyin Çimşir’e sahip çıkmanın zamanıdır bu karşılaşma.

Şampıyonluk yarışında her koşulda Trabzonspor’u taraftarlar olarak destek vermenin tam zamanıdır.