Murat Çebi MAKALELERİ

Medyamız Ne Kadar Özgür

Medyamız Ne Kadar Özgür

Bir gazeteci olarak korkudan korkuyorum.Bir gazeteci gördüğünü gördüğü gibi yazandır,5N1K’ya göre.Gel görki yazabılıyormuyum gördüğümü maalesef yazamıyorum.Gerci spor haberlerini yapıyorum özgürce Doğu Karadeniz’deki Profesyonel takımlarını takıp ediyorum.Spor haberlerini özgürce yapabılıyorum siyasete dokunmadan.Gerci bunada şükürler olsun.

Gazeteci korkudan yazamıyorsa bıraz düşünmek lazım gelir.Bu yerelden genel medyaya doğru giden sürüvendir.Tarafsız gözel gördüğünü yazmakdır.Buna örnek verecek olursak İstanbul’da ulaşıma yapılan %35 zammın neden yapıldığını sormak bir gazetecının sorması gereken bır soru,ama diğer taraftan bu tür soruları iktıdar Belediye başkanlarınada sormakdan korkmamak lazım ki başıma ne gelir diye.Korkmadan da olmuyor,içeri girmeyen bilmez içerinin ne olduğunu.Zor yer cezaevi.

İnsanlar kendilerini yakıyor,intıhar vakaları almış başını gidiyor.Sokaklarda Esrar ve Kımyasal maddeler satılıyor,ama kimsede ses yok.Kim nasıl satıyor sormak zor veya neden kendini asdı,neden kendini yaktı soran yok.Nezamana kadar kendi başınıza geldiği ana kadar.Ama ozamanda iş işden geçiyor.

Benim gibi yazayımda kimseye dokunmasın dersek böyle olur.Sayfamda haber gözüksün işi unutmayım dersek bu hale gelırız.Bir gazeteci tarafsız bir şekilde gördüğünü yazmalıdır.

Yolu olmayanın,suyu olmayanın,aç olanın sesını kim duyuracak….Ben veya siz yazmazsanız….

Gümüşhanespor’da Neler Oluyor

Gümüşhanespor’da Neler Oluyor

Gümüşhanespor yönetimi sezon başından beri bir araya gelip nerde hata yapıldığını bulamıyor mu?Sorumuza kendimiz cevap verelim bulamıyorki gidişat iyi değil.

Neler oluyor bir gün hoca konuşuyor bir gün takım kaptanı sonrakı gün Asbaşkan veya bir yönetici konuşuyor ve bunu sosyal medya aracılığı ile duyuruyor.Bir sorun varsa kendi aranızda cözemiyormusunuz.Yoksam her birey kendi çıkarları ıçın mi mücadele veriyor.

Henüz sezon bitmeden mevcut yönetim ve Gümüşhane’nin yerel yönetimleri ile biraraya gelerek sorun nerde ise bulup çözüm bulmanız gerekiyor.Kişisel sorunlarınızı bir kenara bırakıp bir an önce takımı olduğu yerden üst sıralara çıkarmak için çözüm bulun.

Takım bir alt liğe düşdüğünde bırakıp gider yöneticiler şehirde kalır Belediye Başkanı ve takımı düşmüş olduğu liğe çıkarmak için şimdi geösterecegi mücadeleden daha çok mücadele vermesi gerekir.

Geç olmadan Gümüşhanespor için biraraya gelin, yani vaktı geçmeden olaya müdahale edin.Sonra eyvah demenın bir anlamı yok.

 

Trabzonspor Şampıyonluk Yarışında Önemli Virajda

Trabzonspor Şampıyonluk Yarışında Önemli Virajda

Trabzonspor, evinde ağırlayacağı Fenerbahçe’yi mağlup etmesi halinde şampiyonluk yolunda avantaj sağlayacak.

Trabzonspor - Fenerbahçe karşılaşmasında  Trabzonspor  ev sahibi olmanın avantajı ve istatistiklerde galibiyete yakın gözüksede derbi maçlarında istatistikler tutmaya bilir.

Trabzonspor tribünleri, oyuncuları  germeden 90 dakika destek olursa ancak Trabzonspor  bunu bir avantaja çevirebilir..

Trabzonspor gibi büyük bir takımda, teknik direktörlük koltuğuna oturan 40 yaşındaki Hüseyin Çimşir’i oturmak kolay değildir.Bu cesareti ortaya koyan Hüseyin Çimşir'e destek olmalıyız.Bu desteği 90 dakika boyunca göstermeliyiz.Bu karşılaşmanın olumlu veya olumsuz etkileyecek en önemli bir unsur. Hüseyin Çimşir’e sahip çıkmanın zamanıdır bu karşılaşma.

Şampıyonluk yarışında her koşulda Trabzonspor’u taraftarlar olarak destek vermenin tam zamanıdır.

AMAÇ TRABZONSPOR’UN ŞAMPIYONLUĞUNU ÖNLEMEK Mİ?

AMAÇ TRABZONSPOR’UN ŞAMPIYONLUĞUNU ÖNLEMEK Mİ?

 

Trabzonspor’da yaşanan Ünal Karaman kırızı taraftarda şok etkisi yarattı.Trabzonspor’da neler olduğunu anlamak gerçekden çok zor.Uzun zamandan sonra Trabzonspor iyi giderken liğde 3.sırada yeralıyorken neden hoca değişikliği olur.

Trabzonspor yönetimi yine taraftara şampiyonluk yaşatmıycak gibi.Traftarın tek derdi şampiyonluk görmek.Yönetim ise derdinin ne olduğunu anlamak çok zor.

Burada mesele Ünal Karaman’ın gönderilmesi değil,gönderdiğin Teknik Direktörün yerine kimi alıcaksın?Aldığın Teknik Direktör bu kadro ile ne yapıcak?Sezon sonu başarısız olan Teknik Direktör bu kadro ile bukadar yaptım diyecek.

Ünal Karaman’ı begenırmısın beğenmezsin bu ayrı bır mesele.Ama yapılan yanlış bir yöntem.

Trabzonspor’u yönetenler Trabzonspor’un sahibi zannediyor.Lütfen Trabzonspor hepimizin ve Şampıyon görmek istiyoruz….

Trabzonspor’un yeni Teknik Direktörü kim oluçak oda bir ayrı bir muamma tabiki…

Trabzonspor’un yeni Teknik Direktörü Ahmet Ağaoğlu olsun baride bizde rahat edelim…

Neler Oluyor Trabzonspor'da

Neler Oluyor Trabzonspor'da

Trabzonspor yönetimin, Ünal Karaman ile sezonun ikinci yarısında yola devam etmeme yönünde karar aldığı şeklindeki haberler Trabzon’da sıcak saatler yaşattı.Bu bilmece gibi olay bir türlü aydınlatılamadı.Kulüpten konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmaması kafaları soru işareti oluşturdu.

Ünal Karaman istifa ettiği dedikodular sonrasında taraftarlar harekete geçerek tesislere akın etti. Kısa süre içinde binlerce taraftar tesislerin önünde Ünal Karaman lehine destek tezahüratları yaptı.

Trabzonspor Kayserispor’u 6-2 gibi net bir skor ile yendi ve bu olayın yaşanmasıda anlamsız.Başarımı hazmedilemiyor.Başarı derken bu kadro ile ilk yarıyı 3.sırada bitirmek gayet güzel.

Karamanın Kayserispor sonrasındaki basın açıklamsında da bu olayın sinyalini vermiş gibi idi.Ünal Karaman  Kayserispor maçı sonrası “Eğer biz başarı yaşadık da bir noktaya çıkarmışsak, eğer kendi başarımızın altında bizi ezmeye çalışıyorlarsa o ezmeye çalışanların boğazına takılırım” ifadalerini kullanmıştı. Bu ifadeler Karaman ile yönetim arasında bağların koptuğu belirtisi idi.

Trabzonspor tafartarının tek derdi şampiyonluk,yönetimin ise keyfi doğrultusunda hareketleri bize bır sezonudaha boş gecircege benziyor.İkinci yarıya farklı bir Teknik Direktörle girmek Trabzonspor’a fayda vermıyecegi aşıkar.

Bırakında sezonu Ünal Karaman ile tamamlayalım.Belki bir şampiyonluk yaşarız…