Bahçedeki eşini domuz zannedip öldüren koca: Islık çaldım, tepki gelmeyince ateş ettim
26/03/2021
murat
0 yorum
PAYLAŞ

Bahçedeki eşini domuz zannedip öldüren koca: Islık çaldım, tepki gelmeyince ateş ettim

Trabzon'da 6 ay önce bahçesine domuz girdiğini zannedip tabancayla ateş açan ve eşi Havva Aktaş'ı öldüren emekli öğretmen Ahmet Aktaş hakkında başlatılan soruşturma sürüyor. Aktaş sorgusunda "Bahçede mısır püskülleri sallanıyordu. Islık çaldım, tepki gelmeyince birkaç el ateş ettim. Yaşanan olay kazadır" ifadelerini kullandı.

4 Eylül 2020'de Tonya ilçesine bağlı Turalı Mahallesi Karabetaş bölgesinde meydana gelen olayda, İskenderli beldesi eski belediye başkanı ve emekli öğretmen Ahmet Aktaş, evinin bahçesine domuz girdiğini zannedip, tabancası ile balkondan ateş etti. Ahmet Aktaş, bir süre sonra eşi Havva Aktaş'ın evde olmadığını fark etti. Eşini aramaya çıkan Ahmet Aktaş, bahçedeki yeşillikler arasında Havva Aktaş'ı kanlar içinde yatarken buldu. Tabancayla eşini vurduğunu anlayan Ahmet Aktaş, durumu sağlık ekiplerine bildirdi.

BAŞINA TEK KURŞUN İSABET ETMİŞ

İhbar üzerine adrese gelen sağlık ekiplerince yapılan kontrolde, başına tek kurşun isabet eden Havva Aktaş'ın hayatını kaybettiği belirlendi. Havva Aktaş, toprağa verilirken, eşi ise jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

Bahçedeki eşini domuz zannedip öldüren koca: Islık çaldım, tepki gelmeyince ateş ettim

KONUTU TERK ETMEME TEDBİRİ

Cumhuriyet Savcılığı'nca, şüpheli Ahmet Aktaş, hakkında 'eşe karşı taksirle ölüme sebebiyet verme' suçundan soruşturma başlatıldı. Tonya Sulh Ceza Hakimliği'nce 'konutu terk etmeme' tedbiri uygulanan Ahmet Aktaş'ın, jandarma sorgusunda olayın kaza olduğunu söylediği öğrenildi.

"KULAKLARINDA DA HERHANGİ BİR PROBLEM YOKTU"

Ahmet Aktaş'ın, bahçede domuz ya da yabani hayvan zannederek tedbir amaçlı silahını ateşlediğini iddia ettiği sorgusunda, "Bahçede mısır püskülleri sallanıyordu. Islık çaldım, tepki gelmeyince birkaç el ateş ettim. Eşim sabahları bahçeye inmezdi. Hayvanların yanında olduğunu düşündüm. Bir süre sonra eşimi aradım, ahıra indim bulamadım. Sonra bahçeye gittim. Eşimi yerde hareketsiz yatarken buldum. Kulaklarında da herhangi bir problem yoktu. Yaşanan olay kazadır" ifadelerine yer verdi.