TİSKİ'NİN SU KESME UYGULAMASI’NA ZORLUOĞLU’NUN ÇEVABI
08/10/2019
murat
0 yorum
PAYLAŞ

TİSKİ'NİN SU KESME UYGULAMASI’NA ZORLUOĞLU’NUN ÇEVABI

Trabzon Büyük Şehir Beldiyesinin Ekim ayı toplantısında CHP meclis üyesi Tugay Şahin Su kesintisi ile ilgili sorusuna Zorluoğlu cevap verdi.

CHP Meclis üyesi Tugay Şahin'in " TİSKİ 2-3 ay fatura ödemeyenlerin suyunu kesiyor. Suyu kesmekle insanların yaşam hakkını elinden alınıyor. Borcun tahsil edemeyenler hakkında işlem yapılmalı. Ortahisar Belediyesi de emlak vergisi için hesaplara ipotek koyduruyor." şeklindeki açıklamasına Zorluoğlu ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'ten yanıt geldi.

Zorluoğlu TİSKİ'nin uygulaması hakkında "Sadece Türkiye'de değil dünyada bu hizmetten yararlananların borcunu ödemeyince hizmetten yararlanamaması normaldir. Biz de istemiyoruz ama Tiski'nin en büyük geliri su geliri. Bundan mahrum kalırsa hizmetleri gerceklestiremez" dedi.

Ahmet Metin Genç ise emlak vergisi konusunda "Biz vatandaşlarımızdan borçlarını ödemeleriniisteriz. Bütün hukuki yolları tüketiyoruz. Ondan sonra hizmetleri kesintiye aksatmamak adına bu yolu kullanıyoruz. " İfadelerini kullandı.

Suyu kesmekle insanların yaşam hakkı elinden alınıyor,insanın evinde kullanıcagı su kotası verırsın fazlasını kullandığında ücretini alırsın veya farklı illerde olduğu gibi Su’da indirim uygularsın.İstanbul’da Su’da indirim olduda Trabzon’da neden inidrim olmadı?