Melih Gökçek“Seni İnsan Yüzüne Çıkamaz Hale Getiriri’’
03/10/2018
murat
0 yorum
PAYLAŞ

Melih Gökçek“Seni İnsan Yüzüne Çıkamaz Hale Getiriri’’

Ankara BüyükÅŸehir Belediye BaÅŸkanı Mustafa Tuna, Melih Gökçek döneminde aylık 30 bin TL olan hafriyat gelirlerinin, kendi döneminde aylık 15 milyon TL'ye çıktığını söylemiÅŸti. Bu iddiaya cevap veren Gökçek, ''Partime zarar vermeyeceÄŸime inansam, seni insan yüzüne çıkamaz hale getiririm.'' dedi.

Tuna, ''BüyükÅŸehir Belediyemizin gelirleri her geçen gün daha da artıyor. Özellikle hafriyat gelirlerini devraldıktan sonra gözle görünür bir artış söz konusu. Daha önce aylık 30 bin lira olan hafriyat gelirleri inÅŸaat sezonunun yavaÅŸladığı bir dönemde bile aylık 15 milyon liraya ulaÅŸtı.'' diye konuÅŸtu.

Melih Gökçek"Bugün Sn. Mustafa Tuna attığı bir twitte ve bir TV'de yaptığı konuÅŸmada, aylık 30 bin TL olan hafriyat gelirlerinin 15 milyon TL'ye ulaÅŸtığını yazarak resmen vatandaşın gözünde bizi hırsız ilan etmiÅŸ. Cevap vermezsem, bu suçlamayı kabul etmiÅŸ olacağım. VerdiÄŸim cevabın bir nefsi müdafaa olduÄŸunu parti yönetimimin anlayışla karşılayacağı ümidiyle, konuyu detaylı olarak anlatmak isterim.''

"Bu rakam Tuna'nın yalanıdır. Benim öÄŸrendiÄŸime göre Tuna zamanında dört aylık toplam hasılat tamı tamına 22 milyon 300 bin TL'dir. Yani ortalama aylık 5,5 milyondur. Åžimdi... Bu hesapta Tuna'nı en büyük kurnazlığı hasılatı yazarken masrafı gizlemesidir."

Gökçek sonrasında belediyenin hafriyat iÅŸinde masraflarını anlatarak ÅŸöyle devam etti:

"Belediyenin topladığı 22 milyon TL, hafriyatın en yoÄŸun olduÄŸu aylardır. Önümüzdeki sonbahar ve kış aylarında bu hasılatın 1/4'ünü bile toplamak zordur. Bir yıllık sürede toplanacak para taÅŸ çatlasa 35 milyonu (hadi mübalaÄŸa edelim 40 milyonu) ancak bulacaktır."

Melih Gökçek, devamında da "Mustafa Tuna'nın partimize verdiÄŸi zararların arkasında kim var?" sorusunu ortaya koyarak, yanıtını da sonraki paylaşımlarında kendi verdi.

Melih Gökçek'in Twitter'ları...